Poradna

Jak dopnout plátno v případě jeho povolení

21.4.2023

Fotobrazy jsou krásnou a oblíbenou formou dekorace, ale vlivem vlhkosti, teploty, slunečního záření a dalších faktorů může dojít k postupné ztrátě pevnosti napnutí plátna . Tuto skutečnost je třeba brát jako fakt, který se týká všech fotopláten na trhu. Při výběru fotoobrazu je proto třeba vybrat takové řešení konstrukce, která umožnuje dopnutí plátna v případě jeho povolení. 

obr. vypínání plátna

V případě konstrukce našich obrazů je řešením tohoto problému možnost dopnutí plátna fotoobrazu pomocí rohových MDF vzpěr, které jsou umístěny v rozích rámu fotoplátna. Tyto vzpěry jsou  zafixovány v kónických drážkách rámu a lze je mírným poklepem posunout. Tímto způsobem lze jednoduše a jemně pomocí malého kladívka v případě povolení plátno dopnout. 

 

Proč je rozlišení fotografie při tisku fotoobraz tak důležité ?   

Zde se dozvíte :
- proč je rozlišení fotky při tisku důležité
- čeho se vyvarovat ( Messenger, WhatsApp, Snapchat )
- Jak se chová naše aplikace
8.4.2023

 Když si objednáte tisk fotografií na plátno nebo kapa desky, je důležité zajistit, aby měly dostatečné rozlišení pro požadovanou velikost. Rozlišení fotografie je počet pixelů na jednotku délky a šířky a závisí na počtu pixelů snímače fotoaparátu nebo jiného zdroje. 

Ne, nebojte se, nebudem zacházet do technických detailů. Obecně platí, že čím vyšší rozlišení, tím lepší kvalita tisku. Pokud máte fotografii s nízkým rozlišením a chcete ji vytisknout ve velkém formátu, může dojít k rozostření, pixelaci nebo neostrosti, což může vést ke ztrátě detailů a celkové kvality.

V současné době lze s jistotou tvrdit, že většina mobilních telefonů, o fotoaparátech nemluvě, zcela splňují základní kritéria ke kvalitnímu tisku i na velká plátna .

Velmi podstatným faktorem, který ovlivňuje ve velkém rozlišení Vašich fotografií je přeposílání originálních snímků přes sociální sítě jako jsou Whats app, Messenger, nebo Snapchat . Tyto nástroje totiž automaticky komprimují rozlišení fotografie tak, aby se ušetřil datový objem, což vede ke ztrátě detailů a kvality. Proto byste měli vždy preferovat odeslání fotografií v plném rozlišení například pomocí e-mailu nebo cloudových služeb.

                            

Nemějte, ale obavy. Pokud  si nejste jistí rozlišením vašich fotografií, naše aplikace je uzpůsobena tak, že v případě, že má vaše fotografie malé rozlišení, zobrazí se Vám informace o největším možném rozměru, který můžeme pro tuto fotografii poskytnout. Můžete tedy být klidní, že vaše objednávky bude vyrobena vždy v optimálním rozlišení a kvalitě.

obr. aplikace na výrobu fotoobrazu

obr. aplikace na výrobu fotokoláže

V případě tisku na fotoplátna dále platí, že díky struktuře, kterou plátno má, se případné nedostatky fotografie u tisku na plátno neprojeví tak, jako například na fotografickém papíru. Obecně lze říci, že plátno je k drobným nedostatkům fotografie jaksi " shovívavější "

obr. detail struktury fotoplátna od spol Canson

V každém případě je důležité dbát na to, aby měly vaše fotografie dostatečné rozlišení pro konkrétní účel, pro který je chcete použít. Pokud se rozhodnete pro tisk na plátno, měli byste zvážit, zda je vaše fotografie dostatečně ostrá a detailní pro tuto technologii tisku.

Pokud máte jakékoli pochybnosti ohledně rozlišení vašich fotografií, neváhejte se obrátit na naši zákaznickou podporu  info@printscreen.cz . Rádi vám poradíme a pomůžeme s výběrem správného rozlišení pro vaše potřeby.

Zvěčněte své fotografie. Na plátno, plakát či do alba.

Chcete profesionální fotoobraz na plátně, stylový plakát nebo raději klasickou sadu fotek, které si založíte do alba? Můžete tvořit i koláže. Vaše fotky ihned vytiskneme a do týdne budou u vás.

Fotokniha

Zvolte si formát a počet stránek


Strany si můžete přikoupit po 2 stránkach.