Technologie

Dokonalý výsledek si vyžaduje nejen perfektní snímek, ale i unikátní materiály a technologii.

Co je color management

Color Management popisuje technologie a procesy používané k udržení konzistence barev při reprodukci obrazu za přesně definovaných podmínek. Dosažení perfektní shody mezi originálem a reprodukcí (kopií) může být velmi složité.

Skener, počítač, monitor, tiskárna, inkousty a papír jsou, vedle správného osvětlení, klíčovými prvky pro optimální výsledek. Zařízení, software a nástroje, jakými jsou např. ICC profily, RIPy, programy s podporou správy barev (například Photoshop), osvětlení či kvalitní monitor, pomáhají kontrolovat a maximalizovat barevnou shodu, přesnost a dlouhodobou konzistenci výstupu.

Na čem tiskneme

Plátna  tiskneme na velkoformátových tiskárnách Canon ipf 8400 a Canon Pro 2000 využívající k tisku 12 barevných, pigmentových inkoustů. Ty zajistí věrné podání barev a široký gamut (barevný prostor). Pigmentové inkousty dokáží zobrazit černou barvu bez ztráty kresby a garantují barevnou stálost až na 100 let. Součástí těchto inkoustů je chroma optimiser, který snižuje povrchové nerovnosti, zvýrazňuje černé plochy a zajišťuje reálné podání barev.

Tiskové materiály

Při tisku na všechny materiály používáme ke každému médiu jeho ICC profil. ICC profily k náhledu výsledného výtisku naleznete v popisu plátna.

 

Plátno Standard - 260 g/ M2

Bílé umělecké plátno s výborným podáním barev, vysokým kontrastem a ostrostí kresby. Jedná se o  plátno s optickými zjasňovači (je bělené), díky kterému je zajištěn tisk o vysoké kvalitě. Nejlepší poměr cena / výkon.

Profil ICC ke stažení zde

Fine (Tecco)  - 370 g/M2

Plátno s podobnými vlastnostmi jako varianta Economy s výraznější strukturou. Plátno je vyrobeno kombinací  bavlny a polyesteru v poměru 70/30 s povrchem pro tisk ve vysokém rozlišení. Je proto vhodné pro portrétní fotografie a fotografie s velkým množství detailů.

Profil ICC ke stažení zde

Pro (Canson) - 390 g/M2

K tisku reprodukcí s největšími nároky na kvalitu je vhodné  galerijní plátno Canson (Satin) o gramáži 390 g / m 2. Jedná se o nebělené plátno, které je produktem stejnojmenné francouzské společnosti se 450 letou tradicí. Toto 100 % bavlněné přírodní  plátno je vhodné pro galerijní nebo muzejní účely s nejvyššími nároky na věrnost podání reprodukcí a světlostálost. Díky absenci bělení je zajištěna vysoká barevnostálost. Plátno  je vhodné např. pro tisk černobílých grafik díky zajištění reprodukce v široké škále stupňů šedi.

Profil ICC ke stažení zde

Co je ICC profil?

ICC je zkratka pro „ International Color Consortium“.

Je definován ISO normou pro správu barev , která pomáhá nastavit parametry zobrazovacích zařízení (tiskárny, skenery, monitory, digitální fotoaparáty) tak, aby bylo dosaženo barevné shody. Na základě vlastností tiskárny, inkoustů a parametrů tiskového média (např. papír nebo plátno), ICC profil specifikuje jaké použít barvy a v jakém poměru mají být smíchány pro dosážení optimální reprodukce barev při dodržení barevného záměru reprodukce. Jedná se v podstatě o digitální popis vlastností daného média.

Proč lakujeme

Po zaschnutí inkoustu plátna lakujeme speciálním ochranným lakem na bázi vody. Lak chrání výtisk jak  před mechanickým poškozením tak i škrábanci. Zároveň ochraňuje výtisk před UV zářením a tím prodlužuje sytost a stálost barev. Po ošetření obrazu lakováním, lze plátno i utírat vlhkou utěrkou bez rizika poškození. Lak, který používáme, je lak od renomované společnosti Hahnemüle a je dostupný ve třech variantách. Mat, Polomat a Lesk.

Naše rámy

Vytištěná plátna jsou po zaschnutí laku napnuta na blind rámy speciální konstrukce s možností dopnutí plátna. Plátna vypínáme na rámy o hloubce 3,8 a 5 cm, díky čemuž obrazy získávají nový rozměr a stávají se dominantou stěny. Při výrobě jsou fotky na rám lepeny, takže na zadní straně nenajdete žádné ocelové  sponky  ze sponkovačky. Okraje obrazu vypadají velmi efektně, protože při napínání na rám nedochází k přeložení plátna přes roh obrazu  jako je tomu u standardních klínových rámů. Trvalé vypnutí plátna zajišťují posuvné rohové vzpěry, díky kterým lze obraz dopnout v případě jeho povolení, které může být způsobeno vnějšími vlivy jako je změna teploty nebo vlhkost vzduchu.

Jak je to s rozlišením

Kvalita finálního tisku (obrazu) závisí na několika důležitých faktorech. Jedním z nejvýznamnějších je tzv. rozlišení fotografie. Výsledná velikost tisku je přímo ovlivněna množstvím obrazových bodů (pixelů) fotografie. Jednoduše řečeno, čím více pixelů má fotografie tím bude výsledná kvalita vytištěného obrazu bude vyšší.

Zvěčněte své fotografie. Na plátno, plakát či do alba.

Chcete profesionální fotoobraz na plátně, stylový plakát nebo raději klasickou sadu fotek, které si založíte do alba? Můžete tvořit i koláže. Vaše fotky ihned vytiskneme a do týdne budou u vás.

Fotokniha

Zvolte si formát a počet stránek


Strany si můžete přikoupit po 2 stránkach.